Postet nga: OVL e UÇK-së

Gjykata Speciale i dërgon ftesë një veterani të UÇK-së

Dega e  Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Lipjan ka njoftuar se Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë veteranit të UÇK-së, Shefqet ...

OVL E UÇK-së: Do ta dërgojmë në Kushtetuese Gjykatën Speciale 

Sekretari dhe shtruesi i detyrës së Organizatës së Veteranëve të Luftës të dalë nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës, Faton Klinaku, e ka cilësuar si ...

Caktohet koha e daljes së Hysni Gucatit para Gjykatës Speciale

E enjten, kryetari i organizatës OVL e UÇK-së, Hysni Gucati do të paraqitet në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë.

Sekretari i OVL-UÇK-së tregon se çka mori EULEX-i nga zyret e tyre

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku, tha se njësitet e EULEX-it i kanë marrë dy kompjuterë dhe disa pamje nga ...

Nasim Haradinaj niset për në zyrat e OVL- UÇK-së

Nënkryetari i OVL e UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se do ta shoqërojë kryetarin Gucati pas arrestimit të tij nga policët e EULEX-it.

Avokati Tomë Gashi flet për aksionin policor të EULEX-it në zyret e OVL UÇK

Avokati i OVL-UÇK-së, Tomë Gashi, ka thënë për KALLXO.com se njësitet policore të EULEX-it që erdhën sot në zyret e kësaj organizate nuk ...

Zyra e Prokurorit të Specializuar falenderon mediat që nuk i publikuan dosjet e dorëzuara në zyret e OVL të UÇK-së

Zyra e Prokurorit Special ka reaguar pas rasteve të dorëzimit të mijëra dosjeve të kësaj Gjykate nga persona ende të panjohur në zyret e Organizatës së ...

OVL e UÇK-së thotë se edhe sot kanë pranuar dokumente të Gjykatës Speciale

Organizatat e Veteranëve të UÇK-së kanë thënë se prapë kanë pranuar dokumente të cilat sipas tyre, janë të Gjykatës Speciale në Hagë.