Postet nga: faton klinaku

Klinaku: Specialja ka filluar bastisje prapë në shtëpinë e Behar Berishës

Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka njoftuar se janë duke u kryer bastisje në shtëpinë e Behar Berishë...

Klinaku i OVL UÇK-së fton qytetarët t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitës së kryetares së Gjykatës Speciale

Faton Klinaku nga Organizata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka ftuar qytetarët që t’i bashkëngjiten protestës kundër vizitë...

Klinaku për bastisjet e Gjykatës Speciale: Mos lejoni të preket asgjë pa prezencën tuaj, mund të iu montojnë prova

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL të UÇK-së, Faton Klinaku përmes ëshë shkrimi ka kërkuar që të gjithë ata që mund të jenë cak i ...

Klinaku: ZPS dhe EULEX po i shqetësojnë bashkëluftëtarët, kërkojmë nga shteti të mos i lejojë bastisjet

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përmes një proteste të mbajtur sot ka kundërshtuar bastisjet e fundit të EULEX- it në ...

Çka deklaroi i arrestuari për kërcënimin ndaj kryeministrit Kurti

“Unë konsideroj që çdo njeri, i cili bën të këqija siç bën Albin Kurti, edhe po të isha unë në vendin e tij duhet të vritet patjetë...

Prokuroria tregon për cilën vepër penale po dyshohet Faton Klinaku

Dhuna ndaj përfaqësuesve të lartë të Republikës së Kosovës është vepra penale për të cilën po dyshohet se e ka kryer ushtruesi i detyrë...

Konjufca për deklaratën e Klinakut: Është kërcënim i hapur për kryeministrin

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, në një deklarim për media ka folur edhe për deklaratën e ushtruesit të detyrës së kryetarit të Organizatë...

Klinaku intervistohet nga Policia për deklaratën e tij për Kurtin, avokati tregon çka deklaroi

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Faton Klinaku, është intervistuar nga ana e ...