Postet nga: faton klinaku

Tomë Gashi: Në aktakuzën ndaj Haradinajt dhe Gucatit përmendet emri im dhe i Faton Klinakut

Avokati Tomë Gashi përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka thënë se në aktakuzën e korrigjuar të Dhomave të Specializuara, ndaj Nasim Haradinajt dhe Hysni Gucatit, ...

Klinaku: Protesta, shkak i fyerjeve ndaj UÇK-së

Faton Klinaku nga OVL e UÇK-së ka thënë se aktiviteti protestues i organizuar sot, është bërë për shkak, siç ka thënë ai, ‘fyerjeve që ia ...

OVL-UÇK proteston me 12 qershor, në Ditën e Çlirimit

Me mbishkrimin “Me ju çlirimtarë”, Ushtruesi i Detyrës së kryetarit të OVL – UÇK, Faton Klinaku, ka njoftuar se të shtunën e kësaj jave nga ora 11:00 do ...

Klinaku i OVL-UÇK-së paralajmëron protestë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL - UÇK, Faton Klinaku, ka deklaruar se kanë thirrur mbledhjen e Kryesisë për të vendosur pas zhvillimeve të fundit duke ...

Klinaku i reagon ministrit Sveçla lidhur me deklaratën se Faik Fazliu ka pasur "sjellje bandistike" ndaj policëve

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL- UÇK-së, Faton Klinaku, ka reaguar ndaj ministrit të Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, pasi ky i fundit e quajti ...

Pamje nga incidenti në Prizren pas të cilit u arrestua ish-kryetari i OVL të UÇK-së

Faton Klinaku, ushtrues i detyrës së kryetarit të OVL- UÇK, ka reaguar përmes një statusi në Facebook në lidhje me arrestimin e ish- kryetarit të Organizatës ...

Klinaku i OVL-UÇK-së: Për kë e ka fjalën Kurti lidhur me eliminim të kriminelëve nga politika?

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së ka mbajtur një konferencë për media, pikërisht në ditëlindjen e kryetarit të kësaj Organizate, Nasim Haradinajt, ...

Veteranët e UÇK-së Shënojnë Ditën e Tyre

Veteranët e luftës së UÇK-së filluan përkujtimet e tyre të mërkurën duke bërë homazhe në fshatin Prekaz në varrin e komandantit të shquar ...