Postet nga: novobërdë

Novobërdë, nipi dyshohet se vrau gjyshin

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar lidhur me një vdekje të dyshimtë, për të cilën dyshohej se ishte vetëvrasje, që ka ...

Ekipi për kërkim-shpëtim nga KEK-u gati për të nxjerrë viktimat nga miniera e Novobërdës

Ekipi i specializuar për kërkim-shpëtim nga Korporata Energjetike e Kosovës ka arritur në minierën e Novobërdës.

Thaçi për vdekjen e minatorëve: Institucionet duhet të përkujdesën që punëtorët të jenë gjithmonë të mbrojtur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime për dy minatorët që humbën jetën në minierën e Novobërdës.

Inxhinieri dhe xehetari që vdiqën brenda minierës së Novobërdës

Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, MEPTINIS ka bërë të njohur për publikun identitetin e dy personave që vdiqën sot ...

FSK niset drejt minierës së Novobërdës

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla dhe ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari janë ...

Priten drunjtë në oborrin e shkollës në Novobërdë, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar në Novobërdë gjatë ditës së djeshme.

Aktakuzë ndaj firmës nga Serbia për dëmtimet në Kalanë e Novobërdës

Prokuroria në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj Srgjan Gjorgjeviq dhe Kompanisë ‘’Koto’’ nga Republika e Serbisë për shkak të dëmtimit të Kalasë së Novobërdës.

Vjedhje e rëndë brenda një shtëpie në Novobërdë

Një vjedhje e rëndë raportohet të ketë ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Pasjak të Novobërdës.