Postet nga: burg

Në bisht të tiganit e fsheh drogën, tenton ta fus në burg

Në burgun e Dubravës është parandaluar futja e substancave narkotike. Siç ka njoftuar Ministria e Drejtësisë, në bishtin e një tigani është zbuluar se ishte fshehur substanca e ...

A mund të keqpërdoret falja presidenciale?

Rreth një muaj burg i ka mbetur Ruzhdi Misinit, i dënuar për vrasjen e Agron Arifit në vitin 2010.

Poezitë me 'gjuhë nxitëse' që çuan në burg poetin Haxhi Morina

Në mes të asaj se sa është njerëzore të bëhet thirrje për dhunë e shfarosje të një komuniteti në emër të artit apo të preken kufijtë ...

Arrestohet gruaja që dyshohet se tentoi të fusë narkotik në Qendrën Korrektuese në Lipjan

Policia ka arrestuar një grua pasi dyshohet se ajo kishte tentuar të fuste substanca narkotike në Qendrën Korrektuese në Lipjan, për t’ia dhënë një burri që ...

Luftë në burg, pesë të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Të paktën pesë persona vdiqën dhe 39 të tjerë u plagosën në një trazirë që ndodhi këtë të enjte në një burg të “sigurisë maksimale” në Honduras. 15 ...

Kasapi i Bosnjes, Karaxhiç mbyllet në burg me përdhunues e pedofilë

Krimineli serb i luftës, Radovan Karaxhiç, do të mbyllet në burg në Britani të Madhe, me përdhunues e pedofilë, për të vuajtur pjesën tjetër të ...

Vëllezërit që vuajtën burgun gabimisht, shpërblehen me 75 milionë dollarë

Një gjykatë në North Carolina, ka shpërblyer me 75 milionë dollarë, dy gjysmë-vëllezërit që u akuzuan gabimisht në vitin 1983 për vrasjen e vajzës 11 vjeçare.

Të dënuarit për terrorizëm mbesin pa ligjëratat e BIK-ut

Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) e ka cilësuar si të dështuar marrëveshjen që ka pasur me Ministrinë e Drejtësisë, për rehabilitimin dhe riintegrimin ...