Postet nga: nepotizmi

Konjufca e Musliu përplasen për punësimet familjare në institucione

Kryeparlamentari, Glauk Konjufca doli me një propozim në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, pas debateve të deputetëve të opozitës në lidhje me punësimet ...

Haradinaj e kritikon ashpër Kurtin për nepotizëm, e quan mashtrues

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës dhe kryeministrin Albin Kurti për nepotizëm.

Vettingu në shërbimin diplomatik, ‘mrekulli’ që nuk ekziston

 

KALLXO.com i kërkon Qeverisë Kurti emrat e të gjithë të punësuarve nga dita e parë e punës

KALLXO.com ka kërkuar të dhëna nga kryeministri, zv.kryeministrat dhe gjithë ministrat për gjithë të punësuarit  në kabinetet e tyre.

Kandidati i PDK-se 'arsyeton' punësimet e njerëzve të afërt të partisë në ATK

KALLXO.com ka raportuar para disa javëve për punësimin e të paktën 6 inspektorëve që janë të afërt me PDK-në.

Qytetarja sfidon kandidatët për korrupsion e nepotizëm - VIDEO

Një qytetare ka sfiduar kandidatët për deputetë të PDK-së dhe AAK-së, sot gjatë një debati zgjedhor në Mitrovicë.

Punësimet mbi baza partiake në prag të zgjedhjeve një hap para premtimeve të liderëve se 'do ta luftojnë nepotizmin'

Krahas zotimeve të liderëve të partive politike e kandidatëve për kryeministër të vendit për zgjedhjet e 6 tetorit, se: ‘do ta luftojnë korrupsionin dhe nepotizmin’, punë...

Kandidati i lidhur me NISMA e PDK nisë punën në ATK

Në mesin e 20 inspektorëve tatimorë të punësuar në Administratën Tatimore është edhe Petrit Xani, dhëndër i Naim Gashit që është zyrtar i lartë hetues në ...