Postet nga: aleanca per shqiptaret

Shkup, një pjesë e Aleancës për Shqiptarët i bashkohet koalicionit zgjedhor me BDI-në

Në Maqedoninë e Veriut, njëri krah i Aleancës për Shqiptarët që drejtohet nga zoti Ziadin Sela vendosi të enjten që t’i bashkohet koalicionit zgjedhor të ...

Taravari zbulon bisedat me dy kryeministrat shqiptarë, Ramën e Kurtin

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, nga lista ‘VLEN’, Arben Taravari, ka thënë se me dy kryeministrat shqiptarë, të Kosovës Albin Kurtin dhe të Shqipërisë, ...

Arben Taravari për Ziadin Selën: Ne kemi qenë shokë

Kandidati për president të Maqedonisë së Veriut, nga lista ‘VLEN’, Arben Taravari, ka folur për kohën sa ka qenë kryetar i Aleancës për Shqiptarët.

Sela: Nuk dua ta besoj që Albin Kurti mund të ketë gisht në këtë që po i ndodh ASH-së

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoni të Veriut, Ziadin Sela, ka komentuar edhe mbështetjen e kryeministrit kosovar, Albin Kurti për opozitën shqiptare në ...

Sela mohon të ketë gisht në zgjedhjen e familjarit të tij si sekretar partie

Kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela, ka dhënë sqarime për pozitën e familjarit të tij brenda strukturave të kë...

Cila është arsyeja që Ziadin Sela u rikthye në partinë Aleanca për Shqiptarët?

“Nisi të kontrabandohej partia, andaj u riktheva”, tha Ziadin Sela, deputeti dhe kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut në emisionin "KallxoPërnime".

Si u përça ‘Aleanca për Shqiptarët’ në Maqedoni të Veriut?

Deputeti shqiptar në Maqedoninë e Veriut dhe kryetari i partisë Aleanca për Shqiptarët, Ziadin Sela, në emisionin "KallxoPërnime" ka folur rreth përçarjes brenda kësaj ...

LIVE - Intervistë me Ziadin Selën

Në emisionin "KallxoPernime" po ndiqni intervistën me Ziadin Selën, deputetin e Aleancës për Shqiptarët në parlamentin e Maqedonisë së Veriut.