Postet nga: naser ramadani

Ramadani tregon se cilët persona janë më të ndjeshëm ndaj koronavirusit

I ftuar sonte në emisionin Click ishte Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani, i cili tregoi se personat më të ndjeshëm ndaj koronavirusit ...

Dalin rezultatet për rastin e dyshuar për coronavirus në QKUK

Rasti i dyshuar me coronavirus në Klinikën Infektive në QKUK është negativ.

Një rast i dyshuar për coronavirus në QKUK

Një person që po dyshohet se është i prekur me coronavirus është pranuar sot në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Ndotja e ajrit dhe lufta kundër qymyrit

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’, transmetoi hulumtimin lidhur me shitjen ilegale të qymyrit.

Ndotja e ajrit dhe lufta ndaj qymyrit

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’, sonte transmeton hulumtimin lidhur me shitjen ilegale të qymyrit.

Ramadani: Ajri tejet i ndotur në Prishtinë, qëndroni në shtëpi!

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, u ka bërë thirrje qytetarëve që sonte të rrinë brenda dhe të mos i hapin dritaret, pë...

QKUK demanton Institutin e Shëndetësisë Publike: Nuk ka të vdekur nga Virusi ‘Nil’

Në Klinikën e Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) është duke u trajtuar një pacient, i cili dyshohet se është prekur nga virusi “Nil”  si ...

Rrahmani: Rënie e Zbatimit të Ligjit Kundër Duhanit

Hulumtimi gjithëpërfshirës rreth duhanpirjes në mesin e të rinjve (GYTS) tregon se në Kosovë të rinjtë e moshës 13-15 vjeç janë përdorues të duhanit.