Postet nga: mustafë tahiri

Pas insistimit të KALLXO.com, iniciohet sërish procedurë disiplinore ndaj gjyqtarit Riza Livoreka

Pak javë pasi u kthye në punë, gjyqtari nga Kaçaniku, Riza Livoreka pritet të përballët sërish me procedurë disiplinore.

Pas hulumtimit të KALLXO.com nisin procedurat kundër gjyqtarit Riza Livoreka

Kryetari i Gjykatës në Ferizaj, Mustafë Tahiri ka iniciuar procedurat disiplinore kundër gjyqtarit Riza Livoreka pasi ky i fundit u shfaqë në emisionin “Kallxo Pernime”, duke u kë...

Rikonstruktohet vendi i ngjarjes ku ishte vrarë Besart Hasani

Udhëkryqi i Ferizajt u bë i pakalueshëm të enjten e dy dhjetorit. Forca të shumta policore të pajisura me kallashnikovë, njësi të shumta hetuese, avokatë, prokurorë dhe ...

Gjykata e Ferizajt bëhet me kryetar të ri

Me 6 vota ‘për’ anëtarët e Këshillit Gjyqësor të Kosovës e kanë zgjedhur për kryetar të Gjykatës Themelore të Ferizajt, gjyqtarin Mustafë Tahiri, ...

Ferizaj - Sërish dështon seanca ndaj Inspektorit të ATK-së

Ibrahim Mustafa, inspektor i Administratës Tatimore të Kosovës, Rajoni i Ferizajt, është dashur të dalë para gjykatësit për t`u përballur me aktakuzën e ...

Ferizaj, gjashtë vjet burg për ndihmë në grabitjen e bankës në Shtime

Gjykata e Ferizajt ka dënuar me 6 vjet burg të akuzuarin K.H, për ndihmë në grabitje dhe për mbajtje në pronësi, kontroll  ose posedim të paautorizuar ...

I akuzuari për kontrabandim me shtetasit e Turqisë deklarohet për fajësinë

Shevki Kayslerli, i akuzuar për kontrabandim me migrantë, ka dalë sërish para Gjykatës për t`u ballafaquar me aktakuzën e Prokurorisë që rëndon ndaj ...

‘200 unë, 200 ti’: Polici tregon në gjykatë për ryshfetin rreth një patentë shoferi

Një ish-i akuzuar i kthyer në rolin e dëshmitarit ka dhënë versionin e tij në gjykatën e Ferizajt të premten se si ishin marrë vesh bashkë me ...