Postet nga: denim me burg

3 muaj burg të akuzuarit, nuk përfilli urdhrin mbrojtës ndaj Elvedina Hajdarit

Gjykata në Prishtinë ka marrë aktgjykim me të cilin e ka dënuar A. H. me dënim me burgim në kohëzgjatje prej 3 muajsh për mos përfillje ...

Kryetari Bashkisë së Mallakastrës dënohet me 4 muaj burg

Gjykata e Posaçme dënoi të enjten me 4 muaj burg Kryetarin e Bashkisë së Mallakastrës, Qerim Ismailaj, i cili u gjet fajtor për falsifikim të formularit të ...

Kapi bashkëshorten për fyti dhe me kokën e saj goditi murin, babai i nëntë fëmijëve dënohet me 6 muaj burg

Gjykata e Mitrovicës ka dënuar me 6 muaj burg një burrë nga Vushtrria për dhunë ndaj bashkëshortes së tij.

Sulmoi me stupc fqinjin pasi lopët e tij po i shkaktonin dëme në arë

Gjykata e Mitrovicës - Dega në Skenderaj, e ka shpallur fajtor të pandehurin R. M., për veprën penale lëndim i lehtë trupor.

Dënohen me burg dy persona të akuzuar për vjedhje të parave të metalta e të cigareve në një market në Shtime

Dy persona janë dënuar nga Gjykata e Ferizajt me nga 1 vit burg për vjedhje të rëndë.

Hysni Gucati - ZPS: Nuk e kemi merituar asnjë ditë në burg, presim lirimin tonë

Hysni Gucati ka deklaruar se qëndrimi i tyre në burg për rrjedhjen e dokumentete është një vendim i padrejtë.

Rrëmbimi i shtetasve të Maqedonisë V., 34 vjet burgim për dy policët dhe të akuzuarit tjerë

Gjykata e Gjilanit i ka dënuar me 34 vjet burgim Visar Kërqelin, Marigona Islamin, Valon Kiqinën, Besjan Nezirin, Merita Zymberajn ndërsa është liruar nga akuza i pandehuri ...

Burg e gjobë financiare për prizrenasin që vodhi nga çanta e punëtores së një lokali

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit S.R., për veprën penale vjedhje.