Postet nga: Albert Ramadani

Rikonstruktohet vendi i ngjarjes ku ishte vrarë Besart Hasani

Udhëkryqi i Ferizajt u bë i pakalueshëm të enjten e dy dhjetorit. Forca të shumta policore të pajisura me kallashnikovë, njësi të shumta hetuese, avokatë, prokurorë dhe ...

Kthehet në rigjykim vrasja që tronditi Ferizajn

Në shkurt të vitit 2018 një ngjarje e rëndë e kishte goditur Komunën e Ferizajt, i riu Besart Hasani kishte mbetur i vdekur pas të shtënave me armë ...

Rrahja brenda Gjykatës në Ferizaj, Policia jep detaje

13 persona janë shoqëruar në policinë e Ferizajt, pasi të njëjtit dyshohen se janë përfshirë në rrahje gjatë seancës për rastin e vrasjes së Besart Hasanit.

Rrahje brenda gjykatës në gjykimin për vrasjen e Besart Hasanit

Familjarët e të akuzuarve në rastin e vrasjes së Besart Hasanit dhe ata të palës së dëmtuar janë përfshirë në rrahje brenda sallës ku po ...

Vrasja që dyshohet se ndodhi për BMW X5, refuzohet përjashtimi i prokurorit

Ka vazhduar seanca gjyqësore në rastin e vrasjes së Besart Hasanit, pasi e njëjta ishte ndërprerë për shkak se avokati mbrojtës i familjes së të ...

Kërkohet përjashtimi i prokurorit nga rasti i vrasjes në Ferizaj

Avokati i familjarëve të të ndjerit Besart Hasani po kërkon që prokurori Rasim Maloku të mos e përfaqësojë më lëndën lidhur me vrasjen e ...

I akuzuari ndërpret seancën, thotë se u shqetësua nga kërcënimet

Tensione të shumta ka pasur sot në seancën gjyqësore në lidhje me vrasjen e Besart Hasanit.

Vrasja në Ferizaj, tensione mes familjarëve dhe të akuzuarve në gjykatë

Albert, Artan ,Fadil dhe Argjend Ramadani si dhe Driton Krasniqi dolën sot para gjykatës si të akuzuar në rastin e  vrasjes së Besart Hasanit.