Postet nga: kontrabandimi me migrantë

Akuzohet se bëri prodhimin e dokumenteve të falsifikuara të vendeve të ndryshme, gjykata jep dënimin

Fatmir Krasniqi u shpall fajtor nga Gjykata e Prishtinës për kontrabandim me migrantë dhe armëmbajtje pa leje dhe u dënua me 3 vjet e gjysmë burgim e 20 ...

Gjykata vendos për të akuzuarin që kërkonte nga 3,500 euro për kontrabandim me migrantë

 

Dritan Kastrati: 'Më duhej të bëja diçka qesharake nga diçka që më bëri aq të frikësuar’

Në vitin 2002, aktori dhe shkrimtari Dritan Kastrati kaloi ilegalisht nëpër Evropë, me qëllimin e vetëm që ta gjente një jetë më sfiduese që e priste në ...

Mungon i akuzuari, dështon seanca ndaj 8 të akuzuarve për falsifikim të dokumenteve me qëllim kontrabandimi me migrantë

Në Gjykatën e Prishtinës ka dështuar gjykimi i Florim dhe Florent Krasniqit, Taulant Bilallit, Sadat dhe Samed Muratit, Haki Malokut, Bekim Hasanit dhe Izet Koplingerit, të akuzuar ...

Aksioni në Prizren, Prokuroria sekuestroi armë zjarri dhe fishekë

Gjatë aksionit në Prizren, Prokuroria ka sekuestrur mes tjerash armë, fishekë, telefonë, vetura e autobusë.

Dyshohet se kontrabanduan sirianë, ngritet aktakuzë ndaj dy personave

rokuroria në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër F.R., dhe Sh.B., të cilët gjenden në paraburgim nga 20 shtatori 2021, si të dyshuar se në bashkëkryerje kanë kryer ...

Policia e Kosovës ndaloi një person që tentoi t’i kontrabandojë 6 migrantë, njëri prej tyre në bagazh të veturës

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit në afërsi të pikës kufitare Vërmicë ka ndalur një person të dyshuar duke kontrabanduar 6 migrantë.

I akuzuari për kontrabandim me shtetasit e Turqisë deklarohet për fajësinë

Shevki Kayslerli, i akuzuar për kontrabandim me migrantë, ka dalë sërish para Gjykatës për t`u ballafaquar me aktakuzën e Prokurorisë që rëndon ndaj ...