Postet nga: gjykata themelore në ferizaj

Policia i kërkoi të bastisin shtëpinë e Sokol Halilit, Prokuroria kërkoi nga Gjykata një urdhër 21 ditë pas intervistimit të viktimës

Prokuroria e Ferizajt ani pse ishte në dijeni se Hamide Magashi kishte raportuar se ishte kërcënuar me armë zjarri nga bashkëshorti i saj, një kërkesë pë...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj shtatë të dyshuarve për rastin 'Brezovica'

Gjykata Themelor e Ferizajt ju ka caktuar masën e paraburgimit prej 1 muaji shtatë të dyshuarve: Berat Lahu, Shukri Shabani, Gani Berisha, Sami Sinani, Labinot Vitia, Gëzim Sinani dhe ...

Vrau gruan e tij para 20 viteve në Gjermani, Gjykata e Ferizajt e dënoi me 10 vite burgim

Gjykata e Ferizajt e ka dënuar me 10 vite burgim unik të pandehurin A.G.V., i akuzuar për vrasjen e gruas së tij më 9 nëntor 2002, në banesë...

Dosja - Si ishte dënuar Mirsad Shkreta për fshehje të pasurisë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta ka denoncuar në Policinë e Kosovës së ju kanë vjedhur në banesën ...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e 30-vjeçarit në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit Q.J., për vrasjen e viktimës, G.H., 30 vjeçar.

Aksidenti me 5 të vdekur, i akuzuari dënohet me 8 vite burgim

Gjykata Themelore në Ferizaj e ka dënuar me tetë vite burgim E. M. lidhur me një aksident trafiku nga ku vdiqën 5 persona në rrugën Ferizaj - Shtime, ...

Dosja e të dënuarit që ngacmoi seksualisht një grua në Ferizaj

Gjykata Themelore në Ferizaj ka publikuar dosjen me të cilën dënon me nëntëdhjetë ditë burg efektiv të pandehurin H.Rr., i cili dyshohet se ka kryer ...

Kaçanik, arrestohet një 47-vjeçar i cili kërkohej nga gjykata

Drejtoria rajonale e Policisë në Ferizaj ka njoftuar se ka arrestuar një 47-vjeçar i cili kërkohej nga Gjykata Themelore në Ferizaj për veprat penale "Lëndim i ...