Postet nga: ministria e mbrojtjes

Ministria e Mbrojtjes me dy zëvendësministra, një burrë dhe një grua

Lidhja Demokratike e Kosovës, e drejton Ministrinë e Mbrojtjes me ministrin Anton Quni.

Ministria e Mbrojtjes nderon me medalje atasheun ushtarak në ikje të Shqipërisë

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama, pritën në takim lamtumire atasheun ushtarak të Shqipërisë, kolonelin Eduart Bala, me rastin e pë...

Ministria e Mbrojtjes me shkelje në tenderë e punësime

Ministria e Mbrojtjes në vitin 2019 ka punësuar 56 persona pa aplikuar procedura të thjeshtëzuara të rekrutimit. Probleme me lidhjen e kontratave të përkohshme pa procedura të rekrutimit, kjo ...

Vdes zyrtari i Ministrisë së Mbrojtjes, liderët ngushëllojnë familjen

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se nga një atak kardiak sot ka vdekur Sylë Zhitia, vëllai i dëshmorit Afrim Zhitia dhe zyrtar i lartë në këtë Ministri.

Anton Quni flet për 100 ditëshin e Ministrisë së Mbrojtjes

Ministri i Mbrojtjes në detyrë, Anton Quni, ka folur për 100 ditëshin e ministrisë së që ai e drejton.

Ministria e Mbrojtjes angazhoi auditorin e Brendshëm kundërligjshëm

Ministria e Mbrojtjes në vitin 2019 kishte angazhuar një zyrtare që kishte pozitën e asistentes si Auditore të Brendshme, edhe pse ajo nuk ishte certifikuar si e tillë me rastin ...

4 zyrtarë të Ministrisë së Mbrojtjes për më shumë se 1 muaj nuk shkuan në punë

Katër punëtorë të Ministrisë së Mbrojtjes për më shumë se një muaj nuk kanë shkuar në punë gjatë vitit 2019.

Ministri Anton Quni e bën vëllanë shoqërues të tij

Vetëm pak ditë pasi u votua Qeveria e re, KALLXO.com ka kërkuar informacione për të punësuarit në të por edhe në 15 ministritë.