Postet nga: ministria e mbrojtjes

Të hënën prezantohen autoblindat ushtarake, donacion nga ShBA për FSK-në

Të hënë do të prezantohen rreth 50 mjete ushtarake, donacion i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Këto janë autoblindat me të cilat po pajiset Kosova, pritet të prezantohen nga presidentja Osmani dhe kryeministri Kurti

Forca e Sigurisë së Kosovës është duke u pajisur me autoblinda të tipit Armored Security Vehicle (ASV), prodhim amerikan.

Mehaj: Jemi gati ta ndihmojmë Greqinë në betejën me zjarret

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj, ka bërë të ditur se në një bisedë telefonike me shefen e Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Greqisë në Kosovë, ...

Mehaj dekoron kolonelin Rajko Peric me medaljen “Shërbim i shquar” për angazhimin në aksidentin në Kroaci

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka dekoruar sot kolonel Rajko Peric me medaljen “Shërbim i shquar” si shenjë mirënjohje për angazhimin e jashtëzakonshëm në menaxhimin ...

Auditori: Stafi civil i Ministrisë së Mbrojtjes ushqehet në kuzhinën e FSK-së edhe pse nuk e ka këtë të drejtë

Zyra Kombëtare e Auditimit ka gjetur se administrata në Ministrinë e Mbrojtjes është ushqyer në kuzhinën e FSK-së edhe pse sipas ligjit, stafi civil nuk e ka kë...

Mehaj: FSK e gatshme të mbështesë Austrinë pas situatës me përmbytjet

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se ka shprehur gatishmërine e Forcës së Sigurisë së Kosovës që t’i dalë në ndihmë Austrisë ...

Qeveria ndan 4.5 milionë euro për blerjen e dronëve për FSK-në

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që të ndahen 4.5 milionë euro për Ministrinë e Mbrojtjes për blerje të dronëve.

Ministria e Mbrojtjes ka një njoftim të rëndësishëm për kandidatët për kadet

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar rezultatet fillestare të kandidatëve për kadet në Qendrën Studimore Universitare (QSU), të cilët gjatë ditës së djeshme i janë në...