Postet nga: ministria e mbrojtjes

Në prag të 28 Nëntorit, Ministri i Mbrojtjes viziton disa familje të dëshmorëve në Tropojë

Në nderë të festave të nëntorit, Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka vizituar disa familje të dëshmorëve të vendit.

Mehaj: Jemi të gatshëm të trajnojmë trupat ukrainase dhe polake në fushën e deminimit dhe kërkim-shpëtimit

Në vazhdën e takimeve me përfaqësuesit e shteteve pjesëmarrëse në Forumin Ndërkombëtar të Sigurisë, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka takuar Shefin e ...

Ministri Mehaj priti një delegacion nga Ushtria gjermane

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka pritur në takim një delegacion nga Ushtria gjermane.

Kuvendi miraton Projektligjin për Ministrinë e Mbrojtjes dhe dy të tjera për FSK-në

Projektligji për shërbim në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Projektligji për FSK-në dhe Projektligj për Ministrinë e Mbrojtjes, janë miratuar në shqyrtim të dytë ...

FSK-së i shtohen edhe 12 kadetë të rinj

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se Forcës së Sigurisë së Kosovës sot i janë shtuar edhe 12 kadetë të rinj.

Mehaj: Mali i Zi mbështet Kosovën drejt anëtarësimit të plotë në NATO

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka pritur me ceremoni ushtarake në takim Ministrin e Mbrojtjes së Malit të Zi, Rashko Konjeviq.

Ministri Mehaj pret në takim homologun e tij nga Mali i Zi, Rashko Konjeviq

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj ka pritur sot në takim Ministrin e Mbrojtjes së Malit të Zi, Rashko Konjeviq, pasi që ky i fundit po qëndron ...

Ministri Mehaj dënon sulmin ndaj ushtarëve ë Shqipërisë

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës Armend Mehaj ka dënuar ashpër sulmin e sotëm nga qytetarë të dyshuar rus ndaj ushtarëve në Shqipë...