Postet nga: migrant

Mbi 400 migrantë shpëtohen në Mesdhe

Anija e shpëtimit Ocean Viking ka shpëtuar 438 migrantë në Mesdhe gjatë dy ditëve, tha organizata SOS Mediterranee, që udhëheq këtë anije.

Mbi 60 migrantë dyshohet se kanë vdekur në brigjet afrikane

Më shumë se 60 persona dyshohet se kanë vdekur pas gjetjes së një anijeje në brigjet e shtetit Kejp Vërd në Afrikën Perëndimore.

Dyshohet se kontrabandonte migrantë, arrestohet qytetari nga Leposaviq

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një qytetar nga Leposaviqi pasi i njëjti është kapur duke transportuar tetë migrantë , shtetas sirianë.

Arrestohet personi që iu gjetën në automjet 16 emigrantë nga Siria e Iraku

Policia e Kosovës gjatë kontrollit të një automjeti në Drenas – Prishtinë, ka hasur 16 persona shtetas të huaj të Sirisë dhe Irakut.

Brenda muajit në Serbi vdiqën 17 migrantë, tha komisari për Refugjatë

Brenda vetëm një muaji, 17 refugjatë dhe migrantë vdiqën gjatë tentimit për të arritur në vendet e Bashkimit Evropian, përmes Serbisë, deklaroi komisari serb për Refugjatë ...

Një muaj paraburgim për dy të dyshuarit për kontrabandë me migrantë

Dy të dyshuarve F.R., dhe Sh.B., Gjykata në Prizren u ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji.

“Migrimi i parregullt” kap dy të dyshuar që po kontrabandonin pesë emigrant

Policia e Kosovës, njësitet e Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare ”Perëndimi” në Gjakovë, kanë kapur dy të dyshuar të cilët po tentonin t’i fusnin në ...

Teksas, 11 migrantë të vdekur pas përmbysjes së furgonit

Një furgon me 25 migrantë është përplasur me 4 gusht në Teksas të Shteteve të Bashkuara, duke lënë të vdekur të paktën 11 persona dhe duke plagosur disa të tjerë, ...