Postet nga: Kontrabandim

Kontrabandonte mallra me kamionin pa targa, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt

Një person është ndaluar nga policia, përderisa ishte duke vozitur një automjet transportues (kamion) pa targa. Në të, ai kishte të ngarkuara edhe mallra të kontrabanduara, meqë për ...

Tentoi të kontrabandojë pesë lopë, Policia ndalon vozitësin e kamionit

Policia e Kosovës njofton se ka ndalur një person pasi ishte duke kontrabanduar me kamion pesë krerë kafshë nga Maqedonia  e Veriut në Kosovë.

Prishtinë, arrestohet një person nën dyshimin se kontrabandoi “shisha”

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka kontrabanduar 300 pako me pula të ngrira, përafërsisht mbi 3,000 kg dhe 20 shishe/nargjile.

Aktakuzë për keqpërdorim të pozitës dhe kontrabandë me mallra

Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.A. dhe N.K, nën dyshimin për shkaktim të veprave penale, keqpërdorimi i detyrës ...

Vërmicë, ndalohet një personi pasi tentoi të kontrabandojë pesë persona

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka ndaluar një person pasi i njëjti ka tentuar të kontrabandojë pesë persona, katër nga ta të mitur. Rasti ka ndodhur ...

“Migrimi i parregullt” kap dy të dyshuar që po kontrabandonin pesë emigrant

Policia e Kosovës, njësitet e Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare ”Perëndimi” në Gjakovë, kanë kapur dy të dyshuar të cilët po tentonin t’i fusnin në ...

Për 24 orë, tri raste të kontrabandimit me emigrantë sirianë në Kosovë

Në tri lokacione në Kosovë, Policia ka raportuar tentativë të kontrabandimin me njerëz.

30 ditë paraburgim 4 të dyshuarve për kontrabandim me emigrant sirianë

Katër të dyshuarve për kontrabandim me emigrant sirianë, S.M., A.B., V.F., dhe F.F, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh.