Postet nga: Michael Davenport

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Rasti i fundit i femicidit është një thirrje alarmi

Shefi i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE) në Kosovë, Michael Davenport ka reaguar në lidhje me vrasjen e gruas në Pejë, Gjyljeta Ukella nga ...

Misioni i OSBE-së në Kosovë mbështet Komisionerin për Gjuhë në lidhje me shkrimin në tabelat në veri

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport e ka mbështetur Komisionerin për Gjuhë në lidhje me shkrimin në tabela të emrave të vendbanimeve në veri të ...

Vendimi për tokën rreth Manastirit të Deçanit, reagon shefi i Misionit të OSBE-së

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, e ka mirëpritur vendimin e Qeverisë për tokën rreth Manastirit të Deçanit.

Kryetari i KQZ-së Kreshnik Radoniqi takoi shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë

Kryesuesi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka pritur sot në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport.

Vrasja e Liridona Murselit, reagon shefi i OSBE-së në Kosovë

Një grua u vra të mërkurën e 29 nëntorit në Prishtinë.

Presidentja Osmani takoi shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka takuar sot shefin e misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) në Kosovë, Michael Davenport me të ...

OSBE në Kosovë: Autorët e këtyre krimeve të neveritshme duhet të sillen menjëherë para drejtësisë

Shefi i OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport ka reaguar në lidhje me vrasjen e një polici dhe plagosjes së një tjetri në veri të Kosovës, mëngjesin e sotë...

Rasti i "Klan Kosovës", reagon shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar lidhur me refuzimin nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë të ankesës së "Klan Kosovës" ...