Postet nga: Liridona Murseli

Dosja e Prokurorisë për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt - 'Unë ta zgjidhi këtë punë'

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjes së gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të dyshuarin Kushtrim Kokalla ...

Vëllau i Liridona Ademajt: Besojmë në drejtësi të Kosovës

Vëllau i Liridona Ademajt, Leonardi, ka folur para gazetarëve pas përfundimit të seancës ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë për vrasjen e ...

Përfundon seanca ndaj Naim Murselit dhe dy të tjerëve, Gjykata pritet të marrë vendimin për caktimin e paraburgimit

Ka përfunduar seanca dëgjimore ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë, për vrasjen e Liridona Murselit.

Fillon seanca ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë

Ka filluar seanca dëgjimore ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë, për vrasjen e Liridona Murselit.

“Nuk ka paqe pa sigurinë e grave” aksion simbolik para fillimit të seancës ndaj Naim Murselit dhe dy të dyshuarve të tjerë

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka mbajtur një aksion simbolik para Pallatit të Drejtësisë, pak para fillimit të seancës së parë dëgjimore ndaj Naim Muselit ...

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë sot dalin para gjykatës

Naim Murseli, si i dyshuar për organizimin e vrasjes së gruas së tij Liridona Murselit, si dhe dorasi me inicialet G.P. dhe i dyshuari tjetër i pë...

Vrasja e grave, të martën protestë gjithëpopullore në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ në kryeqytet

Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist ka bërë thirrje për protestë gjithëpopullore për ditën e martë me thirrjen se nuk ka paqe pa sigurinë ...

Vrasja e Liridona Murselit, Prokuroria: Kërkesa për masë të paraburgimit ndaj tre të dyshuarve brenda afatit do t`i dorëzohet gjykatës

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka përpiluar kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre personave te dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit më 29 ...