Postet nga: Michael Davenport

Rasti i "Klan Kosovës", reagon shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar lidhur me refuzimin nga Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë të ankesës së "Klan Kosovës" ...

Shefi i OSBE-së në Kosovë reagon për kërcënimet ndaj policëve serbë në veri

Shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë – OSBE në Kosovë, Michael Davenport, ka reaguar pas raportimeve se janë kërcënuar serbët ...

Shefi i OSBE-së në Kosovë: Përkrahim thirrjen e BE-së për zgjedhje në veri

Shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë – OSBE në Kosovë, Michael Davenport ka zhvilluar sot një takim me emisarin për dialog nga ...

Reforma zgjedhore, temë diskutimi në takimin e Konjufcës me shefin e OSBE-së në Kosovë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca priti sot në takim shefin e misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë - OSBE në Kosovë, ...

Ambasadori amerikan në OSBE: Është për të ardhur keq që Kosova nuk është anëtare e organizatës

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport, ka paraqitur sot raportin 6-mujor në Këshillin e Përhershëm të organizatës në Vjenë.

OSBE publikon raportin për trajtimin e rasteve të terrorizmit nga institucionet e Kosovës

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), misioni në Kosovë, ka publikuar sot raportin “Trajtimi i rasteve të terrorizmit nga sistemi i drejtësisë penale të Kosovë...

Kurti takon shefin e OSBE-së në Kosovë, diskutojnë për veriun dhe lajmet e rreme

Rritja e bashkëpunimit ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) ishte në qendër të takimit mes kryeministrit ...

Kurti me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë diskutojnë për mbrojtjen dhe respektimin e të drejtave të pakicave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin Michael Davenport, me të cilin ka diskutuar për fushën e ...