Postet nga: Metush Biraj

Vrasja për 20 euro borxh, dëshmitari rrëfen për përpjekjen që ta ndalte konfliktin para se të kriste Kallashnikovi

Sylejman Ahmeti është ulur në bankën e të akuzuarve për t`u ballafaquar me aktakuzën e Prokurorisë për vrasje të rëndë dhe armëmbajtje pa ...

Propozohen prova dhe dëshmitarë të rinj në gjykimin për vrasjen për 20 euro borxh

Gjykimi ku Sylejman Ahmeti po akuzohet se në mënyrë mizore ka privuar nga jeta Shaip Krasniqin shkaku i një mosmarrëveshjeje për një borxh prej 20 eurove që i ...

Vrasja për 20 euro borxh, vëllai i të akuzuarit sillet në Gjykatë i shoqëruar nga Njësia Speciale

Nën masa të larta sigurie dhe nën përcjelljen e Njësisë për Reagime të Shpejta të Policisë është sjellë në Gjykatën e Prizrenit dë...

Rigjykimi ndaj ish-drejtorit të Inspektorateve Bujar Nerjovaj, shtyhet seanca për të 7-ën herë

 

I akuzuari nuk u ftua nga gjykata, dështon gjykimi ndaj tij

Në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore, ndaj Fatmir Hajdarit i cili po akuzohet se në një aheng familjar në fshatin Krushë të Vogë...

Dosja e Prokurorisë: Dy të akuzuarit me profil të rremë kishin porositur telefon të shtrenjtë, dhe ia grabisin punëtorit të postës

Në mungesë të avokates të njërit të akuzuar, ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar në rastin ku dyshohet se dy të pandehur me kanosje dhe nën kë...

Komuna nuk caktoi përfaqësuesin ligjor, Prokuroria mund të ndjekë penalisht Mytaher Haskukën

Gjykimi ndaj Bujar Nerjovaj, ish-drejtorit të Inspektorateve në Prizren i cili po akuzohet për keqpërdorim të detyrës, ka dështuar që të mbahet për të gjashtë...

Gjykimi i ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, dëshmitari tregon si u dëmtua nga veprimi i të akuzuarve

Gjykimi ndaj ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, me propozimin e prokurorit ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit.