Postet nga: Metush Biraj

I akuzuari nuk u ftua nga gjykata, dështon gjykimi ndaj tij

Në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar të mbahet seanca gjyqësore, ndaj Fatmir Hajdarit i cili po akuzohet se në një aheng familjar në fshatin Krushë të Vogë...

Dosja e Prokurorisë: Dy të akuzuarit me profil të rremë kishin porositur telefon të shtrenjtë, dhe ia grabisin punëtorit të postës

Në mungesë të avokates të njërit të akuzuar, ka dështuar të mbahet shqyrtimi fillestar në rastin ku dyshohet se dy të pandehur me kanosje dhe nën kë...

Komuna nuk caktoi përfaqësuesin ligjor, Prokuroria mund të ndjekë penalisht Mytaher Haskukën

Gjykimi ndaj Bujar Nerjovaj, ish-drejtorit të Inspektorateve në Prizren i cili po akuzohet për keqpërdorim të detyrës, ka dështuar që të mbahet për të gjashtë...

Gjykimi i ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, dëshmitari tregon si u dëmtua nga veprimi i të akuzuarve

Gjykimi ndaj ish-drejtorëve të Mytaher Haskukës, me propozimin e prokurorit ka vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit.

 Gjykimi ndaj ish-drejtorëve të Komunës së Prizrenit vazhdoi me fjalën hyrëse

Gjatë ditës së sotme është mbajtur gjykimi ndaj tre ish-drejtorëve të Komunës së Prizrenit, Levent Kasëmi, Fejzë Kabashi dhe Refik Shaqiri, të cilët po akuzohen ...

Drejtorët e akuzuar të Prizrenit, deklarohen për pafajësinë

 

Prokuroria heton edhe dy gra për vrasjen e policit në Zhur

Prokuroria e Prizrenit me intensitet të lartë po heton rastin ku në detyrë mbeti i vrarë pjesëtari i njësitit special të Policisë së Kosovës, Sami Thaqi.

Rrefimi i Iran Badallajt dhe misteri i shpërthimit që la të vdekur policin Sami Thaqi

Me pak fjalë Iran Badalli ka mohuar të gjitha pretendimet e  Prokurorisë së Prizrenit se ai është përgjegjës për shpërthimin ku vdiq polici Sami Thaqi e ...