Postet nga: dhënie ryshfeti

Pejë, qytetari u ofron ryshfet policëve

Një person është arrestuar nën dyshimin për dhënie të ryshfetit.

Paraburgim dhe arrest shtëpiak ndaj të dyshuarve për kontrabandë dhe ryshfet

Gjykata e Ferizajt , ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurve I.J. dhe B.J.

Dështon seanca ndaj rojës së pyllit, i akuzuar për ryshfet

 

3 muaj burgim me kusht dhe gjobë për shoferin e autobusit që i kishte ofruar mito policit

Gjykata e Prishtinës sot pasi aprovoi marrëveshjen mbi pranimin e fajësisë e shpalli aktgjykimin me të cilin të akuzuarin Megzon Zejnullahu e dënoi me 3 muaj dë...

Gjykata tregon dhëmbët, dënim me 500 euro për 10 euro korrupsion

Gjykata e Prishtinës i ka treguar dhëmbët një shoferi të autobusit i cili u kap duke tentuar ta korruptojë një polic në pikën kufitare.

Tentoi ta korruptojë policinë kufitare, arrestohet shtetasi i huaj

Një person është prangosur nga policia në Pikën Kufitare në Merdar gjatë ditës së djeshme.

Arrestohet shtetasi i huaj për dhënie ryshfeti

Një person është arrestuar dje në Vitomiricë nën dyshimin për dhënie ryshfeti.

Podujevë, arrestohet për dhënie të ryshfetit

Një person është arrestuar për dhënie të ryshfetit në fshatin Lluzhan të Poujevës.