Postet nga: Metush Biraj

Apeli ia refuzon ankesën, konfirmohet aktakuza ndaj zëvendës ministrit

Gjykata e Apelit e ka konfirmuar aktakuzën ndaj i zëvendës ministrit të Administratës Publike, Bujar Nerjovaj, i cili po akuzohet për keqpërdorim të pozitë...

Dënohet shtetasi i Shqipërisë, akuzohej se tentoi t’i japë ryshfet policit kosovar

Shtetasi i Shqipërisë, Jetmir Ajazi, i akuzuar se deshi t’i jepte ryshfet një polici të Kosovës për të mos i shqiptuar një gjobë për kundë...

Zëvendësministri i qeverisë Haradinaj deklarohet rreth fajësisë në Gjykatë

Ish -drejtori i Inspektoratit Bujar Nerjovaj, aktualisht zv/ministër në qeverinë Haradinaj u deklarua i pafajshëm pas leximit të aktakuzës nga ana e prokurorit së çështjes Metush ...

Zëvendës Ministri i qeverisë Haradinaj nesër në gjykatë

Bujar Nerjovaj, Zëvendës Ministër i Administratës Publike, do të paraqitet nesër në Gjykatën Themelore Prizren për t’u përballur me akuzat pë...

Prizrenasi dënohet me burg, u kap me 100 mijë euro false, armë dhe municion

Ersun Maloku, pranoi fajësinë për akuzat që i ngarkoheshin nga Prokuroria për veprat penale të mbajtjes në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve ...

Prokurori: Brenda Dy Muajve Pritet të Kthehen Analizat për Rastin Dehari

Prokuroria e Prizrenit është ende në pritje të analizave të videove të kamerave të sigurisë nga Qendra e Paraburgimit në Prizren për rastin e vdekjes së aktivistit të Vetë...

Flet Prokurori Metush Biraj

Prokurori Metush Biraj duke folur për KALLXO.com tregoi se deri ku kanë arritur hetimet për vdekjen e Astrit Deharit

Biraj: Hetimet për Deharin Afër Fundit

Hetimet për vdekjen e Astrit Deharit, sipas prokurorit Metush Biraj që po i kryen ato i janë afruar fundit.