Postet nga: meliza haradinaj

Haradinaj i kërkon ministres së AAK-së t'i bëjë publikë emrat e gjithë pjesëtarëve të shërbimit diplomatik

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj, ka kërkuar nga bashkëpartiakja e tij, ministrja Meliza Haradinaj - Stublla që t’i bë...

Meliza Haradinaj: Vuçiq kërcënoi të gjitha vendet fqinje të rreshtuara krah NATO-s

Ministrja e Punëve të jashtme dhe diasporës, Meliza Haradinaj, ka reaguar lidhur me deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq se nëse nuk ka ...

Aida Dërguti flet për konkursin në MPJ, thotë se konkuroi si çdo qytetar

Ish-deputetja e Partisë Social Demokrate , Aida Dërguti ka thënë ka aplikuar në konkursin e MPJD-së në të cilin ishin kërkuar 15 nëpunës, të cilët do ...

Ministrja Haradinaj-Stublla reagon pas takimit të Vuçiqit me ambasadorin palestinez

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj- Stublla, ka reaguar pas takimit të sotme të Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me ambasadorin e Palestinës në ...

Gjykata e Apelit ende nuk ka vendosur për ministren e dënuar nga Gjykata Themelore

Kanë kaluar më shumë një vit e gjysmë kur Gjykata Themelore e Prishtinës e kishte dënuar Meliza Haradinaj – Stubllën, për raportim të rremë të pasurisë.

Meliza Haradinaj i shkruan letër zyrtare kompanisë Apple, kërkon njohjen e kufijve të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj, përmes një kërkese zyrtare drejtuar drejtorit ekzekutiv të kompanisë Apple, Tim Cook, ka kërkuar që të ...

Ministrja - deputetëve të Vetëvendosjes: Jeni bërë si klasë e parë, po duhet me ju mbajtë ligjërata

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj - Stublla në fjalën e saj të parë në Kuvendin e Kosovës ka hedhur kritika të ashpra drejtuar deputetëve ...

Qeveria e Kosovës: ‘Hezbollah’ shpallet organizatë terroriste

Me propozimin e ministres së Jashtme dhe të Diasporës, Meliza Haradinaj, organizata "Hezbollah" është shpallur organizatë terroriste në territorin e Kosovës.