Postet nga: meliza haradinaj

Ministrja Haradinaj-Stublla reagon pas takimit të Vuçiqit me ambasadorin palestinez

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj- Stublla, ka reaguar pas takimit të sotme të Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq me ambasadorin e Palestinës në ...

Gjykata e Apelit ende nuk ka vendosur për ministren e dënuar nga Gjykata Themelore

Kanë kaluar më shumë një vit e gjysmë kur Gjykata Themelore e Prishtinës e kishte dënuar Meliza Haradinaj – Stubllën, për raportim të rremë të pasurisë.

Meliza Haradinaj i shkruan letër zyrtare kompanisë Apple, kërkon njohjen e kufijve të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj, përmes një kërkese zyrtare drejtuar drejtorit ekzekutiv të kompanisë Apple, Tim Cook, ka kërkuar që të ...

Ministrja - deputetëve të Vetëvendosjes: Jeni bërë si klasë e parë, po duhet me ju mbajtë ligjërata

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj - Stublla në fjalën e saj të parë në Kuvendin e Kosovës ka hedhur kritika të ashpra drejtuar deputetëve ...

Qeveria e Kosovës: ‘Hezbollah’ shpallet organizatë terroriste

Me propozimin e ministres së Jashtme dhe të Diasporës, Meliza Haradinaj, organizata "Hezbollah" është shpallur organizatë terroriste në territorin e Kosovës.

​Ministria e Punëve të Jashtme fton AKI-në të mbrojë informacionet

Ministria për Punë të Jashtme dhe Diasporës ka ftuar Agjencinë Kosovare për Inteligjencë (AKI) që të vlerësojë sigurinë fizike të informacioneve dhe të mbështes masat ...

Meliza Haradinaj nuk e ka kthyer ende telefonin dhe laptopin e blerë nga qeveria

Edhe ish këshilltarja e ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj, nuk i ka kthyer një laptop dhe një telefon pas përfundimit të mandatit në Qeveri.

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Meliza Haradinaj dënohet për fshehje të biznesit në Londër

Pas hulumtimit të KALLXO.com në muajin dhjetor të vitit 2018, Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtore Meliza Haradinaj - Stubllën, këshilltaren politike të kryeministrit në largim, ...