Postet nga: aida derguti

Aida Dërguti tregon arsyet pse nuk do të kandidojë për deputete në zgjedhjet e 6 tetorit

Ish deputetja Aida Dërguti nuk do të kandidojë edhe njëherë për këtë post. Lajmin e bëri të ditur vetë Dërguti në një postim në ...

Dërguti i kundërpërgjigjet Konjufcës për ShIK-un

Aida Dërguti nga Partia Social Demokratike i ka reaguar ish-bashkëpartiakut Glauk Konjufca nga LVV, lidhur me deklaratën e tij se ajo ka qenë pjesë e Shërbimit ...

Deputetët e Kuvendit të Kosovës pjesëmarrës të Sesionit të Parë të Rregullt të AP të Këshillit të Evropës

Delegacioni i Kuvendit të Republikës së Kosovës, i përbërë nga Xhavit Haliti, kryesues dhe Aida Dërguti e Ismet Beqiri, anëtarë, është duke marrë pjesë ...

Kushtetuesja ‘konfirmon’ Aida Dërgutin si nënkryetare të Kuvendit

Gjykata Kushtetuese ka vendosur në lidhje me kërkesën e 12 deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje për vlerësimin e vendimit për shkarkimin e Aida Dë...

PSD hap zyrë në Drenas, qeverisjen e Ramiz Lladrovcit e quan 'qeverisje të zhvatjes e nepotizmit'

Partia Socialdemokrate në një njoftim për media ka bërë të ditur se ka shtrirë aktivitetin e saj në Komunën e Drenasit.

Nënkryetari Haliti takoi Komandantin e Operacioneve Civile të BE-së, Vincenzo Coppola

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti së bashku me nënkryetarët tjerë të këtij institucioni, Kujtim Shala (LDK), Aida Derguti (PSD) dhe Mufera Srbica-Sinik (6+), kanë ...

Kuvendi nuk e shkarkon Aida Dërgutin nga pozita e nënkryetares

Pas vendimit për t'u vazhduar seancat e mbetura në gjysmë në Kuvendin e Kosovës, si pikë për t'u votuar ishte propozimi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes ...

VV kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar shkarkimin e Aida Dërgutit nga posti i nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, për shkak se kjo pozitë i takon ...