Postet nga: 25 vjetori i çlirimit

Rugova, Thaçi, Rexhepi e Çeku në sytë e ish-sekretarit të NATO-s

Një çerekshekulli pas çlirimit të Kosovës, ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lordi George Robertson, ka kujtuar takimet me ish- presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova, sikundër ...

Ish sekretari i NATO-s rikujton kohën e bombardimeve: Ne bëmë atë që besuam se ishte e drejtë

Ish-Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Lordi George Robertson, në emisionin “KallxoPërnime”, ka folur për ndjenjën e rikthimit në Kosovë në 25 vjetorin e çlirimit të kë...

Blair falenderon Osmanin e Kurtin për mikpritjen në Kosovë me rastin e 25-vjetorit të çlirimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti kanë pranuar nga një letër falenderuese të shkruar nga ish-kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, pas vizitë...

Mbledhja e Qeverisë, Kurti: Nderime heronjve që sakrifikuan për liri, sot jemi më mirë se kurrë

Kryeministri Albin Kurti tha sot (13.06.2024) gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës në 25- vjetorin e çlirimit se Kosova është në gjendje më të mirë se kurrë më parë.

25-vjetori i çlirimit, Hovenier: Krenar për rolin e SHBA-së dhe aleatëve në ndërprerjen e tmerreve të Millosheviqit në Kosovë

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka qenë i pranishëm në aktivitetet e organizuara në Kosovë për të shënuar 25-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Begaj: Shqiptarët kemi nevojë të jemi bashkë më shumë se kurrë

Në seancën solemne të Kuvendit të Kosovës, e organizuar në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, ka folur edhe presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i ...

25-vjetori i çlirimit, Kurti: NATO është destinimi ynë ushtarak

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka cilësuar 12 qershorin si datë historike për përcaktimin e të ardhmes së Kosovës.

A do t'ketë takim homologësh? Kryeziu: Rama po i takon ata me të cilët ka nevojë t’i rregullojë raportet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama po qëndron në Kosovë më 10.06.2024.