Postet nga: MASh

Nga nesër fillojnë mësimin klasat e mbetura fillore dhe të mesme

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka njoftuar që nga nesër do të fillojë mësimi i kombinuar për nxënësit e klasave 7, 8, 9, 11 dhe 12.

Haxhiu: Shumë fëmijë nuk kanë pasur fare qasje në mësimin në distancë

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit ka thënë se një numër i madh i ...

VIDEO - MASh tregon si të mbrohen nxënësit nga COVID-19 sa janë në klasa

Ministria e Arsimit dhe Shkencës përmes një video – edukuese ka treguar se si të mbrohen nxënësit nga COVID-19, kur dihet se nga dita e hënë ...

Mësimi në shkolla nis me ligjëratë për COVID-19

Të hënën sipas një vendimi do të fillojë mësimi në shkollat e Kosovës me rekomandime nga ana e institucioneve të shëndetësisë.

Caktohet data e afatit të dytë të Testit të Maturës

Afati i dytë i Testit të Maturës është vendosur që të mbahet më 10 tetor.

Përfundon Testi i Maturës, MASh thotë se tentimet për kopjim ishin më të vogla sivjet

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se ka përfunduar me sukses provimi i maturës shtetërore për këtë vit.

Mundësia e shtyrjes së vitit shkollor, MASh takon SBAShK-un dhe IKPShK-në në orën 16

Ministria e Arsimit dhe Shkencës në ora 16:00 sot do të mbajë një takim më Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik dhe Sindikatën e Pavarur të Arsimit, para ...

Merret vendimi, mësimi do të fillojë më 1 shtator

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj ka marrë vendim që viti i ri shkollor të fillojë më 1 shtator, sipas planit të miratuar në Qeverinë e Kosovës.