Postet nga: MASh

Zëvendësministri Rexhaj: Shkollat nuk janë vatër e infektimeve

Në emisionin ‘Kallxo Pernime’ zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka bërë të ditur se përqindja e infektimit në shkolla është rreth 17%.

Zëvendësministri Xhavit Rexhaj tregon a do të rimbyllen shkollat - LIVE

Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, në emisionin “Kallxo Pernime” jep detaje rreth propozimit të Ministrisë për pushim njëjavor të institucioneve arsimore parauniversitare.

Ministria e Arsimit propozon pushim njëjavor për institucionet arsimore

Një javë pushim në arsimin parauniversitar. Kështu ka propozuar Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë pas një takimi ku kanë marrë pjesë ministri i Shëndetësisë, Armend ...

Sivjet nuk ka pushim pranveror për nxënësit e Kosovës

Zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës në detyrë, Xhavit Rexhaj, ka bërë të ditur për KALLXO.com se pushimi pranveror i nxënësve nuk do ...

MASh ndan çmimin 'Dr. Xheladin Deda' për mësimdhënësen Shemsije Zeqiri

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka ndarë çmimin "Dr. Xheladin Deda", për mësimdhënësen e dalluar, Shemsije Zeqiri nga Mitrovica.

Ministria e Arsimit kërkon që të hënën të mos mbahet mësim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se ka bërë kërkesë në drejtoritë komunale të Arsimit që mësimi të mos zhvillohet të hënën me 15 ...

Reagon MASh pas kallëzimit penal të LV-së për tenderin mbi 2.8 milionësh

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka dhënë sqarime sa i përket kallëzimit penal që është dorëzuar dje nga ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim ...

LVV dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit të MASH dhe dy zyrtarëve të kësaj ministrie

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Uka ka dorëzuar sot në Prokurorinë Speciale një kallëzim penal ndaj ministrit të Arsimit dhe Shkencës dhe dy zyrtarëve ...