Postet nga: 28 Nëntori

Ilir Meta uron 28 Nëntorin me një fotografi bashkë me nipin e presidentit Ibrahim Rugova

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pas ceremonisë së ngritjes së flamurit dhe vendosjes së kurorave me lule në Monumentin e Pavarësisë në Vlorë, deklaroi se duhet lartësuar ...

Blinken uron shqiptarët në Ditën e Pavarësisë

Sekretari i Shtetit Anthony Blinken uroi sot (e dielë) në emër të Shteteve të Bashkuara popullin e Shqipërisë me rastin e 109-vjetorit të Pavarësisë së vendit.

Kurti në Prekaz: 28 Nëntori, një datë themelore e identitetit kombëtar shqiptar

Kryeminstri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se 28 Nëntori është një datë themelore e identitetit kombëtar shqiptar që lidhet me ngjarjet më të rëndësishme ...

Kosova dhe Shqipëria vendosin t'i shënojnë së bashku ngjarjet historike

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Kosovë ka njoftuar se së bashku me Ministrinë për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, është dakorduar ...

70% e shkollave të Ferizajt s’kanë mbajtur mësim sot

Shumica e shkollave të Ferizajt sot nuk kanë mbajtur mësim, kështu duke i’u përgjigjur pozitivisht thirrjes së SBAShK, që dita e hënë të jetë ditë ...

12 shkolla të Pejës zbatojnë kërkesën e SBAShK-ut, nuk mbahet mësimi

12 Shkolla të Komunës së Pejës i janë bindur thirrjeve të SBAShK, që dita e hënë të jetë ditë pushimi, për nder të festës së 28-në...

Ministria e Arsimit u bën thirrje shkollave që të mbajnë mësim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës u ka bërë thirrje institucioneve arsimore që të mbajnë mësim dhe të shfrytëzojnë të gjitha mundësitë për realizimin e ...

Nagavci kritikon Qeverinë për "situatën konfuze e konfliktuoze" nëse do të ketë të hënën mësim apo jo

Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka kritikuar Qeverinë e Kosovës, lidhur me situatën nëse ...