Postet nga: MASh

Kërkohet pushim pranveror për nxënësit, Kolegjiumi i DKA-ve pritet deri nesër të dalin me rekomandime

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Arbërie Nagavci ka mbajtur një takim ku kanë marrë pjesë zyrtarë të MASh-it, përfaqësues të Kolegjiumit të DKA-ve, SBAShK-ut, Këshillit ...

Rrugëtimi i Arbërie Nagavcit nga mësimdhënëse në ministre të Arsimit dhe Shkencës

Nga 23 mars 2021, zyrtarisht Ministria e Arsimit dhe Shkencës udhëhiqet nga ministrja e re, Arbërie Nagavci. Ish-nënkryetarja e parë e Kuvendit të Kosovës, pranoi këtë ...

Zëvendësministri Rexhaj: Shkollat nuk janë vatër e infektimeve

Në emisionin ‘Kallxo Pernime’ zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, ka bërë të ditur se përqindja e infektimit në shkolla është rreth 17%.

Zëvendësministri Xhavit Rexhaj tregon a do të rimbyllen shkollat - LIVE

Zëvendësministri i Arsimit, Xhavit Rexhaj, në emisionin “Kallxo Pernime” jep detaje rreth propozimit të Ministrisë për pushim njëjavor të institucioneve arsimore parauniversitare.

Ministria e Arsimit propozon pushim njëjavor për institucionet arsimore

Një javë pushim në arsimin parauniversitar. Kështu ka propozuar Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë pas një takimi ku kanë marrë pjesë ministri i Shëndetësisë, Armend ...

Sivjet nuk ka pushim pranveror për nxënësit e Kosovës

Zëvendësministri i Arsimit dhe Shkencës në detyrë, Xhavit Rexhaj, ka bërë të ditur për KALLXO.com se pushimi pranveror i nxënësve nuk do ...

MASh ndan çmimin 'Dr. Xheladin Deda' për mësimdhënësen Shemsije Zeqiri

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka ndarë çmimin "Dr. Xheladin Deda", për mësimdhënësen e dalluar, Shemsije Zeqiri nga Mitrovica.

Ministria e Arsimit kërkon që të hënën të mos mbahet mësim

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se ka bërë kërkesë në drejtoritë komunale të Arsimit që mësimi të mos zhvillohet të hënën me 15 ...