Postet nga: Manuel Sarrazin

Manuel Sarrazin: Premtimi për zgjerimin e BE-së është i vlefshëm

Në intervistë për DW, i dërguari special i qeverisë gjermane për Ballkanin Perëndimor, paralajmëron për rreziqet që vijnë nëse nuk ka progres në çë...

Nisma rivale apo plotësuese? Rihapja e Procesit të Berlinit nxjerr në pah ngjashmëritë me Ballkanin e Hapur

Përpjekja e Gjermanisë për të ringjallur ‘Procesin e Berlinit’ ka rihapur një debat nëse nisma paralele ‘Ballkani i Hapur’ është një pengesë apo ndihmë për integrimin ...

Sarrazin: Qëllimi final i Gjermanisë është që të kemi Kosovën në NATO

Emisari gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka thënë se qëllimi final i Gjermanisë është që Kosova të jetë si vend i pavarur me të drejta ...

Emisari gjerman: BE-ja është e vetmja rrugë për Serbinë nëse dëshiron të jetë vend paqësor e prosperues

Emisari i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, në emisionin "Kallxo Përnime", ka thënë se Bashkimi Evropian është e vetmja rrugë për Serbinë nëse ...

Sarrazin: Mosliberalizimi i vizave për Kosovën - një nga dy gabimet më të mëdha të BE-së

Mosliberalizimi i vizave për Kosovën po del të jetë gabim i qartë dhe i madh për emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Sa dekada u duhen vendeve të Ballkanit Perëndimor për të hyrë në BE?

Për t’i ndihmuar gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor, të cilat nuk janë pjesë e Bashkimit Evropian, Gjermania në mars ka dërguar një përfaqësues special.

Intervistë me Manuel Sarrazin, emisar i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet intervista me Manuel Sarrazin, emisar i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor.

Bislimi në takim me Sarrazin: Serbia refuzon arritjen e marrëveshjeve për targat dhe energjinë

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi ka pritur sot në takim emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.