Postet nga: lipjan

Arrestohet lipjanasi nën dyshimin për falsifikim të dokumenteve

Një person është arrestuar nën dyshimin se ka regjistruar katër persona, shtetas të Shqipërisë në librin amëz dhe janë ka pajisur me certifikatë të lindjes së ...

Arrestohet një zyrtar i gjendjes civile në Lipjan, dyshohet se ua vodhi identitetin 4 qytetarëve të Kosovës

Një zyrtar i gjendjes civile në Lipjan është arrestuar nën dyshimin se ka regjistruar katër shtetas të Republikës së Shqipërisë në ‘Librin Amëz të Lindurve’ ...

Arrestohet i dyshuari për ngacmimin e një gruaje në Lipjan

Një grua në Lipjan ka raportuar në Polici së është duke u ngacmuar nga një burrë që një muaj.

Këta janë asamblistët e Lipjanit (DOKUMENT)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar listën e kandidatëve që kanë zënë vend në Kuvendin Komunal të Lipjanit.

Lipjan - Përleshje mes dy të miturve, përdorin edhe elektroshok

Policia e Kosovës ka njoftuar se një i mitur në Lipjan ka pësuar lëndime të lehta trupore pasi i njëjti dyshohet se ishte goditur me elektroshok ...

Pas ankesës së BIRN/IK, LDK dënohet me 2,500 euro gjobë nga PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) ka njoftuar se pas ankesës së BIRN dhe Internews Kosova ka gjobitur me 2 mijë e 500 euro Lidhjen Demokratike të Kosovës ...

Festa e LDK-së në Lipjan - FOTO

Dhjetëra qytetarë janë parë në rrugët e qytetit të Lipjanit duke festuar, në afërsi të sheshit “Adem Jashari”.

Arratisen dy të burgosur nga Qendra Korrektuese në Lipjan

Dy të burgosur janë arratisur nga Qendra Korrektuese në Lipjan sot rreth orës 14:40. Kështu bëri të ditur Shërbimi Korrektues (SHKK) i Kosovës përmes një ...