Postet nga: ligji i pagave

Kurti për veteranët: S'merret pagë për diçka që është bërë para 23 vjetësh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për media sot tha se fjala veteran dhe fjala pagë nuk mund të jenë në të njëjtën fjali.

Hekuran Murati: Paga e veteranit është shkëputur nga Ligji i Pagave në vitin 2017

Ministi i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë e veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë diskriminuar në vitin 2017 kur ka hyrë në fuqi Ligji i ...

Kryetari i Sindikatës: Nën 600 euro, paga minimale për polic do të jetë e papranueshme

Në emisionin “Kallxo Përnime” po debatohet për kushtet e punës të policëve, zjarrfikësve e të zyrtarëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Sveçla: Projektligji i Pagave është në fazën përfundimtare

Ministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Xhelal Sveçla ka raportuar sot në Komisionin për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal.

Ministri Latifi thotë se nuk është në dijeni që mjekëve u janë ndalur shtesat prej 300 eurove

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi, në emisionin “Kallxo Përnime” ka folur lidhur me shtesat prej 300 eurove për mjekët dhe infermierëve të Kosovës.

PDK: Të ndahen nga 100 euro në muaj për të punësuarit dhe të papunët

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Blerand Stavileci ka kërkuar nga Qeveria të ndajë nga 100 euro në muaj për të gjithë punëtorët ...

Ligji i Pagave nuk miratohet në afatin e zotuar, qeveria thotë se hartimi është në fazën e fundit

Projektligji i Pagave në Sektorin Publik nuk u miratua në Kuvend gjatë muajit mars, ndërsa ende nuk dihet se kur mund të shkoj për miratim në qeveri e ...

Tahiri me aktivitet simbolik në Kuvend, vendosë pankarta me mbishkrimin 'Ku është ligji i pagave'

Kryetari i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri në fillim të seancës është parë duke i vendosur disa pankarta me mbishkrimin “...