Postet nga: liburn aliu

NPB dorëzon kallëzim penal ndaj ministrit Liburn Aliu për projektin afaristo-banesor në ‘Lakrishtë’

Ndërmarrja Publike Banesore (NPB) ka dorëzuar kallëzim penal në Prokurorinë Speciale ndaj Ministrit të Mejdisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu lidhur me ndalimin e ...

Formohet grup punues për vlerësimin e lëshimit të akteve administrative nga sektori i ujërave, mjedisit dhe ndërtimit

Do të vlerësohen profesionalisht aktet administrative të lëshuara në periudhën 2019-2021 nga sektori i ujërave, mjedisit dhe ndërtimit.

Rruga Prizren-Tetovë, mbi 150 milionë euro investim me tunelin mbi 6 kilometra

Kabineti qeveritar ka marrë vendim për formimin e Komisionit për vlerësimin e fizibilitetit për rrugën Prizren-Tetovë, për të cilën Qeveria e Kosovës ...

Ndërmarrja Publike Banesore mohon pretendimet e ministrit Aliu se ka shkelje ligjore në projektin milionësh

Kryeshefi i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), Hajdar Hoxhaj, ka reaguar pasi ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, tha se ka shkelje ligjore në projektin për ndërtimin e ...

Ministri Liburn Aliu kërkon që të hetohet NPB për projektin shumëkatësh në Lakrishtë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka kërkuar që të hetohet projekti i Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB), për ndërtimin e një ...

Aliu: Duhet të bëhet linja hekurudhore Prishtinë – Durrës, e më pas Prishtinë - Nish

Liburn Aliu, ministër i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, ka thënë se Kosova duhet ta bëj fillimisht lidhjen hekurudhore nga Prishtina në Durrës, e ...

Fluturimet ajrore do të jenë më të lira, Kosova së shpejti do përdor edhe korridorin ajror të Shqipërisë

Gjenerali KFOR-it në Kosovë, Franco Federici, ka dhënë detaje lidhur me mundësinë që fluturimet civile ajërore drejtë Kosovës të kryhen jo vetëm nga Maqedonia e ...

Liburn Aliu: Na duhet një korridor hekurudhor që na lidh me Durrësin

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë konferencës së sotme tel foli për zgjerim të pistës së Aeroportit Ndërkombëtar “Adem ...