Postet nga: aeroplani

Autoritetet në Nepal: Pak mundësi që dikush i ka mbijetuar rrëzimit të aeroplanit

Autoritetet në Nepal kanë thënë se ka pak shpresë që dikush i ka mbijetuar rrëzimit të një aeroplani më 15 janar.

Nepali në zi për viktimat e aksidentit ajror, momenti para rrëzimit të aeroplanit - VIDEO

Nepali po mban ditë zie për viktimat e fatkeqësisë më të rëndë ajrore të vendit në tri dekadat e fundit.

Të paktën 40 persona të vdekur pas rrëzimit të aeroplanit në qendër të Nepalit

Një aeroplan me 72 njerëz në të, është rrëzuar afër një aeroporti në qendër të Nepalit, duke lënë të vdekur të paktën 40 persona, kanë thë...

Pentagoni paraqet avionin e ri bombardues “B-21 Raider”

Shtetet e Bashkuara kanë paraqitur një avion të ri bombardues, pothuajse të pakapshëm nga radarët. Ai u prodhua në fshehtësi të plotë dhe paraqitja e tij duket ...

Tanzani, të paktën 19 persona të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në liqen

Të paktën 19 persona kanë vdekur si pasojë e rrëzimit të një aeroplani të Tanzanisë në Liqenin Viktoria, në tentim e sipër për t’u ulur në ...

Rusi, 13 persona të vdekur pas rrëzimit të aeroplanit luftarak në një ndërtesë banimi

Të paktën 13 persona kanë vdekur pas rrëzimit të një aeroplani luftarak rus në një ndërtesë banimi në qytezën jugore të Rusisë, Jeisk, kanë thënë zyrtarë...

Nxirren trupat e pajetë të ekuipazhit të aeroplanit ukrainas

Trupat e pajetë e tetë anëtarëve të ekuipazhit të aeroplanit ukrainas të mallrave janë nxjerrë nga vendi i ngjarjes, pasi avioni u rrëzua të shtënën ...

Rrëzimi i aeroplanit në Greqi, ministri serb jep detaje

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka mbajtur një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në lidhje me rrëzimin e aeroplanit ukrainas që ...