Postet nga: liburn aliu

Në pritje të realizimit të projektit milionësh të autostradës Prizren – Tetovë (VIDEO)

Një prej projekteve të ambicioze të premtuara nga Qeveria e Kosovës është autostrada në vlerë 150 milionë euro që do të lidhë Prizrenin me Tetovën, duke çarë Malet e ...

Qeveria merr vendim për shpronësimin e pronave te terminali në Han të Elezit, nga kompania thonë se AKP nuk i ka në menaxhim ato

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka deklaruar se në mbledhjen e djeshme të Qeverisë kanë marrë vendim për shpronësimin e pronave, që sipas tij, janë në menaxhim ...

Liburn Aliu nuk shkon në komision, AAK bojkoton mbledhjen për Mbikëqyrjen e Financave Publike

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albana Bytyqi ka bojkotuar mbledhjen e sotme të komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike pas mungesës ...

Liburn Aliu

Bie poshtë përfundimisht akuza ndaj Liburn Aliut dhe të tjerëve

Gjykata e Apelit e ka vërtetuar përfundimisht hedhjen poshtë të aktakuzës kundër ministrit Liburn Aliu dhe zyrtarëve të tjerë të Komunës së Prishtinës ...

Ministri Aliu për vizitë zyrtare në Preshevë

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Preshevë ku është takuar me kryetaren e kësaj komune, Ardita Sinanin.

Përparim Rama mban takim me ministrin Liburn Aliu dhe përfaqësues të BERZh, flasin për projektin e Unazës së Mesme

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, mbajti takim me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliun, si dhe përfaqësues të ...

Aliu: Gjendja e sigurisë në komunikacion është e vështirë

Një nga temat që është diskutuar në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës është edhe çështja e sigurisë në rrugë dhe e aksidenteve që po ndodhin në komunikacion.

Liburn Aliu viziton punimet për zgjatje të pistës së aeroportit ‘Adem Jashari’ (FOTO)

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë ditës ka vizituar Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari, ku pa nga afër punimet për ...