Postet nga: liburn aliu

Liburn Aliu viziton punimet për zgjatje të pistës së aeroportit ‘Adem Jashari’ (FOTO)

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë ditës ka vizituar Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari, ku pa nga afër punimet për ...

Ministri Aliu prezanton projektin për ndërtimin e hekurudhës Prishtinë - Durrës

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka prezantuar gjatë një konference për media projektin për ndërtimin e hekurudhës Prishtinë - Durrë...

Ministri, Liburn Aliu nuk merr pjesë në Komisionin për mbikqyrjen e financave, nuk dihet arsyeja

Në Komisionin për mbikqyrjen e financave të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturor nuk ishte i pranishëm ministri i kësaj ministrie, Liburn Aliu.

Shoqëria Civile i dalin në mbrojtje aktivistes Shpresa Loshaj pas akuzave të Liburn Aliut për shpifje

Organizatat e Shoqërisë Civile në Kosovë i kanë dalë në mbrojtje aktivistes Shpresa Loshaj pas akuzave të Ministrit të Ambientit, Liburn Aliu se kjo e fundit ka shpifur kur ...

Serbia ia refuzon kërkesën për vizitë në Luginë të Preshevës katër ministrave të qeverisë Kurti

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka njoftuar se Serbia ka refuzuar një kërkesë për vizitë në 3 komunat e Luginës së Preshë...

Ministri Liburn Aliu reagon pas akuzave të aktivistes Shpresa Loshaj

Ministri i Ministrisë së Mjedisit, Liburn Aliu, ka replikuar ndaj akuzave të organizatës "Pishtarët" se janë duke u zhvilluar procese për lëshimin e lejeve të reja ...

Liburn Aliu: Projekte tepër të shtrenjta në Ministri, kishte iniciuar edhe stafi politik

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, në një konferencë për media ka prezantuar gjetjet e raportit të auditorit të brendshëm për projektet ...

Organizata ‘Pishtarët’: Ministria e Ambientit po planifikon leje të reja për KELKOS-in në Deçan

Organizata jo-qeveritare ‘Pishtarët’ ka thënë se Ministria e Ambientit është duke planifikuar që të lëshojë leje të reja për hidrocentrale në Deçan, kompanisë private KELKOS.