Postet nga: liburn aliu

Aliu: Priten marrëveshje të reja në mbledhjet që po zhvillohen me Komunitetin e Transportit

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu së bashku me Matej Zakonjšek, drejtorin e Sekretariatit të Përhershëm të Komunitetit të Transportit, kanë mbajtur ...

Aliu: Po bëjmë përpjekje që rritja e çmimeve të mos ndikojë në projektin për modernizimin e hekurudhave

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, së bashku me përfaqësues nga Bashkimi Evropian dhe Sekretariati i Komunitetit të Transportit, kanë mbajtur një konferencë ...

Rama: Është kapur dhe është dërguar në mbajtje qeni që sulmoi mjekët në QKUK

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka njoftuar se është kapur qeni i cili kishte sulmuar dje tre mjekë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovë...

Nënshkruhet sot marrëveshja mes UP-së dhe Ministrisë së Mjedisit

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, sot ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me Ministrinë e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

Reagon Liburn Aliu: Qasja jonë nuk ishte selektuese, as favorizuese, nesër nënshkruajmë me UP-në

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Liburn Aliu, ka reaguar pas kritikave në opinion ndaj tij pasi nënshkroi marrëveshje me Kolegjin ‘UBT’, në të cilin ka deklaruar ...

Aliu nënshkroi marrëveshje me Kolegjin ku sipas deklarimit të pasurisë-2021 merr rrogë si ligjërues

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu sot ka nënshkruar marrëveshje me Kolegjin ‘UBT’ për siç e ka quajtur ai ‘në fushat e ...

Historia e terminalit doganor në Han të Elezit

Një kontest mes një operatorit ekonomik në Han të Elezit dhe Qeverisë së Kosovës, përkatësisht Ministrisë së Infrastrukturës ka nisur që nga viti 2014, kur shteti ndë...

Liburn Aliu: Shqetësimet e banorëve të lagjes 'Kalabria' për planin rregullues po i trajtojmë me prioritet

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu ka thënë se do i trajtojnë me prioritet shqetësimet e banorëve të lagjes “Kalabria” në Prishtinë ...