Postet nga: LDK

Zhvillimet politike LDK mbledhë kryesinë

Ka nisur mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nënkryetarët dhe anëtarët e kryesisë kanë ...

Mblidhet kryesia e LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që nga ora 11:00 ta mbajë mbledhjen e kryesisë.

Abdixhiku: Për shkak të grevës, pacientët me kancer refuzohen për kimioterapi

Lumir Abdixhiku nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas vendimit të sindikatës së Shëndetësisë që të mbajnë grevë.

Kurti: Po përpiqemi ditë e natë me LDK-në për të arritur marrëveshje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se janë duke biseduar vazhdimisht me Lidhjen Demokratike të Kosovës, për realizimin e marrëveshjes përfundimtare pë...

LDK dhe VV shpenzuan më së shumti gjatë fushatës zgjedhore

Lidhja Demokratike e Kosovës ka shpenzuar më së shumti për fushatën për zgjedhjet e 6 tetorit, Në vendin e dytë sa u përket shpenzimeve është Lë...

Ish-këshilltari i Haradinajt porosit VV-në 'të mos shantazhohet' nga LDK

Naim Maloku, ish-këshilltar politik i kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, ka një këshillë për Lëvizjen Vetëvendosje.

Mustafa takon ambasadorin gjerman, flasin për koalicionin me LVV-në

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka takuar sot Ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt.

Mustafa i thotë eurodeputetit se koalicioni me VV-në është afër përmbylljes

Kryesia e LDK-së gjatë ditës së sotme kanë pritur në takim kryetarin e Grupit të EPP-së në Parlamentin Evropian, Manfred Weber.