Postet nga: Ismet Beqiri

Ismet Beqiri- LVV-së: Pushteti me dhunë as nuk fitohet as nuk mbahet

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ismet Beqiri, ka thënë që LDK nuk është shkaktare për krizën politike në vend.

Ismet Beqiri merr zyrtarisht detyrën e zëvendësministrit të MKRS-së

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim zëvendësministrin e MKRS-së, Ismet Beqiri, i cili edhe zyrtarisht e ka pranuar këtë detyrë.

LDK emëron edhe një nënkryetar

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës nga LDK dhe nënkryetari i kësaj partie, sot edhe zyrtarisht është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Kulturë...

Beqiri: Ose koalicion me Vetëvendosjen, ose LDK në opozitë

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, është shprehur i bindur se nëse nuk arrihet marrëveshja me Lëvizjen Vetevendosje, nuk do të ...

Beqiri: Zgjedhja e Konjufcës për kryeparlamentar, sinjal se nuk janë të interesuar për koalicion me ne

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Ismet Beqiri, ka deklaruar se LDK ka lëshuar pe në ndarjen e posteve qeverisëse me qëllim ...

Dështimi i Ismet Beqirit të LDK-së

Në rezultatet përfundimtare të Komisionit Qendror Zgjedhor, për kandidatët për deputet të Lidhjes Demokratike të Kosovës, shihet se njëri nga ish- deputetët e ...

Ismet Beqiri: Qeveria Haradinaj, jetëshkurtër por e dëmshme

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike e Kosovës, Ismet Beqiri ka shkruar në Facebook se sot është fundosur qeveria më e dëmshme dhe me skandale të ...

Deputeti i LDK-së: Askush nuk ka të drejtë të luajë me miqësinë me Shtetet e Bashkuara

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ismet Beqiri, ka reaguar pas paralajmërimit të ShBA-së për mundësinë e ‘dëmtimit’ të raporteve me ...