Postet nga: formimi i qeverisë

Gjermania dhe Franca bëjnë thirrje për formim sa më të shpejtë të qeverisë dhe zgjedhjes së presidentit

Në emër të Gjermanisë dhe Francës, ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka bërë thirrje për formim sa më të shpejtë të qeverisë dhe zgjedhjen e ...

Vuçiq takohet sot me shqiptarët e Serbisë për formimin e Qeverisë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot do të takohet me përfaqësuesit politikë shqiptarë, si pjesë e konsultimeve për formimin e një qeverie të re.

Shtohen patrullat e policisë në ditën e mbajtjes së seancës së Kuvendit

Patrulla policore janë vendosur mëngjesin e sotëm në kryeqytet, në ditën kur pritet të mbahet seanca e Kuvendit për votimin e Qeverisë.

Seanca dëgjimore për TC “Kosova e Re” pret formimin e qeverisë

 

Mosmiratimi i buxhetit do të ketë pasoja në projekte kapitale

Pavarësisht se deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk kanë para vetës projekt-buxhetin e vitit 2020, ata kanë një zgjidhje për ta shtyrë më tej çështjen e ...

Grenell i kërkon LDK-së heqjen e tarifës

Ambasadori i ShBA-ve në Berlin, Richard Grenell njëherit edhe i dërguar i posaçëm i presidentit Trump për dialogun Kosovë - Serbi është takuar sot gjatë ditë...

Memli Krasniqi: Albin Kurti duhet ta dijë se jeta institucionale nuk është video-lojë

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi, pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka folur para gazetarëve.

Albin Kurti ia kërkon LDK-së emrat e ministrave (VIDEO)

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një video në ‘Facebook’ i ka bërë thirrje Lidhjes Demokratike të Kosovës që t’i dërgojë emrat e pesë ...