Postet nga: labinot leposhtica

A dështoi zinxhiri institucional ta mbronte nga vrasja Lirije Qerimajn?

Ditë më parë, një grua, nënë e tre fëmijëve, Lirije Qerimaj, u vra ndërsa dorasi dyshohet se është burri i saj Skender Qerimaj, i cili që ...

Dhuna në familje dhe trajtimi institucional i këtyre rasteve - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po diskutohet për dhunën në familje dhe trajtimin e rasteve nga ana e institucioneve relevante në Kosovë.

A do të jetë mekanizmi i duhur Byroja për konfiskimin e pasurisë?

Në debatin për pasurinë e politikanëve në emisionin “Kallxo Përnime” po diskutohet edhe se a do të jetë mekanizëm i duhur për të përmirë...

Leposhtica: ShBA ua 'ngrehu veshin" institucioneve të sigurisë dhe të drejtësisë të Kosovës

Në emisionin “Kallxo Përnime”, në debatin për pasurinë e politikanëve, po diskutohet për rastin e sanksionimit të 13 serbëve të Kosovës që janë futur në ...

Leposhtica: Korrupsioni në Kosovë po përkëdhelet nga Gjykatat

Koordinatori i zyrës ligjore të KALLXO.com, Labinot Leposhtica gjatë shpalosjes së raportit të monitorimit të sistemit të drejtësisë, ka deklaruar se Gjykatat e Kosovës po e ...

Publikohet raporti i BIRN dhe Internews Kosova - “Përkëdhelja e Korrupsionit”

Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Hulumtuese – BIRN dhe Internews Kosova kanë publikuar sot raportin e 15-të të monitorimit të sistemit gjyqësor dhe prokurorial në Kosovë.

Leposhtica: Ende nuk është zbardhur asgjë për votat e helmuara nga Serbia

Për më shumë se një vit e gjysëm që nga helmimi i zyrtarëve të KQZ-së gjatë verifikimit të votave të ardhura nga Serbia, ende nuk dihet asgjë ...

Leposhtica: KQZ nuk e ka kryer detyrën në rastin e Etem Arifit

Labinot Leposhtica nga Zyra Ligjore e KALLXO.com ka komentuar procesin e certifikimit të ish-deputetit Etem Arifi.