Postet nga: Bahri Hyseni

Shkarkime e emërime në “Trepçë”, Hyseni: Dikush po ia pi duhanin tinëz Kurtit

Të mërkurën, më 27 shtator 2023, Qeveria e Kosovës shkarkoi bordin mbikëqyrës të ndërmarrjes publike “Trepça”. Në vend të tij, Qeveria emëroi një bord ...

“Trepça” në Qeverinë Kurti – LIVE

Në "Kallxo Përnime" po transmetohet emisioni që shpërfaq kushtet e rënda të punës në minierën e Stan Tërgut.

Arrestohet i dyshuari, por çka deklaroi kryesuesi i Bordit të Trepçës pas hedhjes se granatës në shtëpinë e tij

Shtëpia e Bahri Hysenit, kryesuesit të bordit të Ndërmarrjes Publike “Trepça” ishte sulmuar me mjet shpërthyes, mesnatën e 31 gushtit në Mitrovicë.

Policia jep detaje për sulmin me mjet shpërthyes në shtëpinë e Bahri Hysenit

Policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Jugut ka konfirmuar për KALLXO.com se shtëpia e kryesuesit të Bordit të “Trepçës”, Bahri Hyseni, është ...

Sulmohet me mjet shpërthyes shtëpia e kryesuesit të bordit të Trepçës

Mbrëmë pas mesnatës, shtëpia e Bahri Hysenit, kryesuesit të bordit të Ndërmarrjes Publike “Trepça” është sulmuar me mjet shpërthyes.

Kriza energjetike, “Trepça” pagoi mbi 600 mijë euro faturën e rrymës në muajin korrik

Në muajin korrik, Ndërmarrja Publike “Trepça” ka shpenzuar energji elektrike në vlerë 665 mijë euro. Vlera e kësaj fature është rreth 8-fish më e madhe krahasuar me muajin ...

Vëllai i resë së kryesuesit të Bordit të ‘Trepçës’ zgjedhet Sekretar i Ndërmarrjes

Ndërmarrja Publike “Trepça” që nga 15 korriku i këtij viti ka zgjedhur Fisnik Tmavën, Sekretar të ri të Ndërmarrjes. Vlerësimin dhe vendimin për zgjedhjen ...

Si i kishte poentuar komisioni të sapoemëruarit e bordit të 'Trepçës'?

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e ri mbikëqyrës të ndërmarrjes publike “Trepça” Sh.A. duke emëruar persona që nuk ishin më të ...