Postet nga: ac milan

Stefano Pioli: Milan është një klub i shkëlqyeshëm, ndër më prestigjiozët në botë

Milan sot e ka zyrtarizuar trajnerin e ri, ai është Stefano Pioli, i cili ka ardhë në vend të Marco Giampaolos i cili u shkarkua dje.

Zyrtare: Stefano Pioli trajner i Milanit

Milan edhe zyrtarisht është bërë më trajner të ri, ai është Stefano Pioli, i cili vjen si zëvendësues i Marco Giampaolos i cili u shkarkua dje.

Milan vazhdon me formë të dobët, mposhtet edhe nga Torino (VIDEO)

Milan, ka vazhduar me paraqitje të zbehta në Serie A, pas humbjes të shtunën nga Interi, me rezultat 2-0, “Rossonerët”, janë mposhtur edhe sot nga Torino me rezultat 2...

Zyrtare: Milan dhe Eintracht Frankfurt i shkëmbejnë lojtarët

Edhe zyrtarisht Milan dhe Eintracht Frankfurt i kanë shkëmbyer lojtarët e tyre në ditën e fundit të merkatos verore.

Milan cakton 24 lojtarët që do të vijnë në Kosovë

Ekipi i njohur italian i futbollit, AC Milan, ka caktuar ekspeditën e 24 lojtarëve të cilët do të vijnë në Kosovë për një ndeshje miqësore me ...

Milan dëshiron transferimin e mbrojtësit argjentinas

Milan është duke biseduar me Fiorentinën për transferimin e mundshëm të German Pazzellas.

Milani mbetet jashtë Europa League

Skuadra italiane AC Milan edhe zyrtarisht ka mbetur jashtë garës Europa League.

Milan fiton ndaj Spalit, por dështon të kualifikohet në Ligën e Kampionëve (VIDEO)

Milan ka shënuar fitore me rezultat 3-2, si mysafir ndaj Spalit, por në fund ishte e pavlefshme pasi nuk arriti të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.