Postet nga: Inter - Milan

Milan – Inter, notat e lojtarëve

Interi ka shënuar fitore të lehtë ndaj Milanit me rezultat 0-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e 23-të në Serie A.

Interi mposht Milanin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Interi ka shënuar fitore të vështirë ndaj Milanit me rezultat 2-1, në kuadër të çerekfinales së Kupës së Italisë.

Ibrahimovic e kalon Milanin në epërsi (VIDEO)

Milani ka kaluar në epërsi në minutën e 31’ me golin e sulmuesit suedez Zlatan Ibrahimovic i cili e la të shangur portierin e Interit, Samir Handanovic.

Inter – Milan, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Inter – Milan, që luhet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Italisë, nga ora 20:45.

Kupa e Italisë sjell superndeshjen Inter – Milan

Super derbi italian mes Interit dhe Milanit, i njohur ndryshe si “Derby della Madonnina”, do të zhvillohet për herë të dytë në këtë sezon.

Milani fiton me vështirësi ndaj Interit (VIDEO)

“Derby della Madonnina”, i ka takuar Milanit, që ka fituar me rezultat 1-2, ndaj Interit, në kuadër të xhiros së katërt në Serie A.

Milani e mbyll pjesën e parë me epërsi minimale ndaj Interit (VIDEO)

Milani e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi minimale 1-2, ndaj Interit, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në Serie A.

Ibrahimovic i shënon dy gola për tre minuta ndaj Interit (VIDEO)

Milani është duke e mposhtur Interin me rezultat 0-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e katërt në Serie A.