Postet nga: Fiorentina

Ribery i thërret Gotzen dhe Mandzukicin te Fiorentina

Franck Ribery iu bashkua Fiorentinës në verën e vitit 2019 si lojtarë i lirë pas skadimit të kontratës nga Bayern Munchen.

Fiorentina insiston për Marcus Thuramin

Fiorentina është lidhur me një transferim të mundshëm të sulmuesit francez Marcus sThuram i cili luan për Borussia Monchengladbach.

Lazio fiton me vështirësi ndaj Fiorentinës (VIDEO)

Lazio ka shënuar një fitore të rëndësishme ndaj Fiorentinës, me rezultat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 28-të në Serie A.

Fiorentina po e mposht Lazion me një supergol të Franck Rybery (VIDEO)

Fiorentina e ka mbyllur pjesë ne parë me epërsi 1-0, ndaj Lazios, ndeshje që po luhet në kuadër të xhiros së 28-të në Serie A.

Fiorentina hynë në garë për Thiago Silvan

Fiorentina iu është bashkuar garës për mbrojtësin brazilian Thiago Silva.

Borja Valero do të kthehet te Fiorentina

Mesfushori spanjoll, Borja Valero, do ta përfundojë aventurën e tij te Interi.

Fiorentina kërkon transferimin e Thuramit

Skuadra italiane Fiorentina nga Serie A, dëshiron që të përforcohet në fazën e sulmit për sezonin e ardhshëm.

Fiorentina e dëshiron transferimin e Belottit

Sulmuesi italian, Andrea Belotti, pritet të largohet nga Fiorentina me të përfunduar ky sezon nga Torino.