Postet nga: kryetarët

DnV: Në orët e para interesim minimal i qytetarëve për të marrë pjesë në votim

“Demokracia në Veprim”, njofton se në orët e para të procesit të votimit për apo kundër shkarkimit të kryetarëve të komunave në veri të vendit është ...

Paqartësi rreth peticionit për shkarkimin e udhëheqësve aktualë të komunave veriore të Kosovës

Kur kanë mbetur më pak se dy javë para se të skadojë afati për mbledhjen e nënshkrimeve për largimin e kryetarëve aktual të katër komunave ...

Kurti për takimet me kryetarët e veriut: Unë ju them shkoni në punë se po ju ecë rroga

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka konfirmuar se i ka takuar disa nga kryetarët e zgjedhur në katër komunat e veriut të vendit.

Nën alarm: Si nisën tensionet në veri?

Gjendja e sigurisë në veriun e Kosovës, në katër komuna me shumicë serbe, vazhdon të jetë e tensionuar. Derisa përpjekjet për të qetësuar gjendjen nga ...

Dy kryetarë punojnë nga objektet komunale, një nga Zyra për Komunitete

Kryetari Leposaviqit, Lulzim Hetemi, dhe ai i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, gjenden në objektet e komunave përkatëse, bëjnë të ditur burimet e Radios Evropa e ...

Takimi me kryetarët e komunave të veriut, deklarohet Zyra e BE-së në Kosovë

Paraditen e së hënës, ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier dhe ambasadori i BE-së në vend, Tomas Szunyog, ftuan në një takim kryetarët e katër komunave ...

Situata në veri - Pamje

23:04 - NATO dënon fuqishëm dhunën e përdorur ndaj trupave të KFOR-it në Zveçan

Eksperti i sigurisë: Nuk kam parë tejkalim të forcës nga ana e policisë

Mes tensionesh dhe nën përcjelljen e forcave të rendit, Lulzim Hetemi, Izmir Zeqiri dhe Ilir Peci, kryetarë të zgjedhur të tre komunave në veri të vendit, Leposaviqit, Zubin ...