Postet nga: Krimi

Gjendja shëndetësore e njërit nga të akuzuarit në rastin ‘Toka’ ndërpreu seancën

 

Vdekja e 19 vjeçares në Mitrovicë detaje nga hetimet

I fejuari i 19-vjeçares nga Mitrovica e cila dyshohet se është vetëvarë para disa ditësh është arrestuar me dyshimin se ai ishte shtytësi i kësaj ...

Policia amerikane përballet me mungesa oficerësh, mes rritjes së krimeve

Qytetet amerikane po përballen me një shkallë në rritje të krimeve. Kjo prirje ka shkaktuar mbingarkesë në departamentet e policisë, të lodhura tashmë nga pandemia, largimet e punonjësve ...

Prokuroria: Motivet e vrasjes nuk dihen, i dyshuari ndalohet për 48 orë

Një krim i rënd ka ndodhur mbrëmë pas mesnatës në Ferizaj. Një person rreth moshës 30 vjeçare ka mbet i vdekur nga arma e zjarrit.

Prokurorët ndërkombëtarë: Ukraina është një skenë krimi

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Karim Khan, shkoi dje në Buça për të parë nga afër varrezat masive në këtë qytet të Ukrainë...

Drafti i Planit strategjik 2022-2024 i Këshillit Prokurorial, Lumezi: Në fokus ndëshkimi i korrupsionit

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka mbajtur një takim për prezantimin dhe diskutimin e draftit të Planit strategjik të sistemit prokurorial 2022-2024, në fokus të të cilit ...

Ukë Rugova, Astrit Haraqija dhe të tjerët deklarohen sërish rreth fajësisë

Në Gjykatën e Prishtinë ka nisur seanca gjyqësore për rastin ndaj të dyshuarve për krim të organizuar me viza italiane, ndaj të akuzuarve Ukë Rugova, ish-ministri ...

 ‘Koleksionisti i syve’ shfaqet sot reprizë në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar i Kosovës shfaq sot, duke filluar nga ora 19:00, monodramën “Koleksionisti i syve”.